Priemerná doba predaja bytov v našej RK je 16 dní. Predávate svoj byt dlhšie? Pošleme Vám ZDARMA rady ako predaj urýchliť. Prečítajte si, či robíte všetko správne.Články

Aj Vám chodia podobné letáky?

Přidáno 10.05.2016

 

Teraz budem hovoriť o anonymných letákoch typu „Kúpim byt/dom v tejto lokalite. 090......“ , vrcholom všetkého je ak je tam dopísané „platba v hotovosti.“ Stretli ste sa už s takými letákmi? Čo sa za nimi skrýva?

Zobraziť celý článok

Ako zdaniť príjem z predaja nehnuteľnosti?

Přidáno 24.02.2016

V zmysle zákona o dani z príjmov je aj príjem z predaja nehnuteľnosti príjmom, ktorý podlieha zdaneniu alebo môže byť od zdanenia oslobodený po splnení určitých podmienok. Aby ste si splnili svoje povinnosti voči štátu a nevystavili sa riziku pokuty zo strany finančných orgánov, treba si uvedomiť, či je Váš príjem od dane oslobodený alebo nie. To je celkom jednoduché.

Stačí ak si odpoviete na otázku „kedy ste nadobudli nehnuteľnosť, ktorú ste predali?“  

Zobraziť celý článok

Kto je realitný maklér? Lovec alebo poradca?

Přidáno 12.02.2016

Chcem sa s Vami podeliť o jeden zážitok zo spoločnej obhliadky s iným realitným maklérom. Dodnes som nepochopila, kto bol tento maklér a čo je zmyslom jeho práce. Lovec alebo poradca?

Zobraziť celý článok

Potrebujete energetický certifikát pri predaji nehnuteľnosti?

Ono to vlastne žiadna novinka nie je, že pri predaji nehnuteľnosti musí mať vlastník, teda predávajúci, vyhotovený k svojej nehnuteľnosti energetický certifikát.

Avšak nielen to. Pokiaľ predaj svojej nehnuteľnosti inzerujete v akýchkoľvek médiách, teda aj na internete, mali by ste vo svojom inzeráte uviesť ukazovateľ integrovanej energetickej hospodárnosti práve z tohto certifikátu. A to aj v prípade, že predávate za pomoci realitného makléra a nehnuteľnosť inzeruje realitná kancelária.

Ja ako realitný poradca Vás chcem teda upozorniť na túto skutočnosť, aby ste mali pri predaji aktuálne informácie a nevystavili sa žiadnemu riziku z nevedomosti.

Zobraziť celý článok

Blíži sa termín daňových priznaní na daň z nehnuteľností. Týka sa to aj Vás?

Ak ste v roku 2015 nadobudli nehnuteľnosť, resp. ste nejakú skolaudovali, máte povinnosť podať daňové priznanie k dani z nehnuteľností najneskôr do 31. 1. 2016 ( keďže to tento rok vychádza na nedeľu, termín je 1.2.2016).

Zobraziť celý článok

Aký bol náš rok 2015?

Vždy keď premýšľam, čo dobré sa nám podarilo urobiť, či kráčame po tej správnej ceste, som hrdá a šťastná, že môžem robiť túto prácu. Prácu, ktorá nás tak baví.

Ako sa teda darilo "nášmu tretiemu dieťaťu" v roku 2015?

Zobraziť celý článok

Prečo sa čaká na kataster nehnuteľností?

V poslednej dobe si realitní makléri, ktorí realizujú predaje domov, či bytov, všimli, že prešovský kataster nehnuteľností  mešká so spracovaním údajov. Zákonná lehota 30 dní je často posunutá na 40 a viac dní. Čo je dôvodom? Spýtali sme sa práve tam.

Zobraziť celý článok

Zákon nám prikazuje : Sprostredkovateľská zmluva musí byť písomná!

Predávajúci ako spotrebiteľ je chránený zákonom!

Neodmietajte ochranu, ktorú Vám zákony poskytujú!

Sprostredkovateľská zmluva musí byť písomná!

 

Dobrý maklér nie je ten, kto bude predávať Vašu nehnuteľnosť bez písomnej dohody, ale ten, kto spísaním dohody dodrží zákon, ktorý Vás ochraňuje.

Zobraziť celý článok

Mapa predaných nehnuteľností za 3.Q/2015

Chcete vedieť aké nehnuteľnosti sme predali v 3.Q/2015 a ako rýchlo sme ich predali?

Pozrite si mapu našich predaných nehnuteľností :- )

Zobraziť celý článok

Ako vyzerá Deň Otvorených Dverí v realitách ?

Poznáte DOD? Áno, je to Deň Otvorených Dverí. Nielen v Pivovare Šariš alebo v televízii Markíza, ale aj vo Vašom byte, či dome. 

Navrhol Vám Váš realitný maklér, že urobí vo Vašej nehnuteľnosti Deň otvorených dverí? Vedia vôbec makléri správne používať tento spôsob predaja? Alebo je to len posledná záchrana, keď sa im nedarí Vašu nehnuteľnosť predať? Aby ste vedeli, či je to dobrý nápad a kedy má taký DOD zmysel, poviem Vám o ňom trošku viac.

Zobraziť celý článok

Ako vyhrať sedmu v realitách

Cez leto sme s deťmi hrávali sedmu. Pripomínalo mi to predaj nehnuteľností. To, či vyhráte a hlavne ako rýchlo, záleží od toho, aké karty máte v rukách a kedy vytiahnete tie správne tromfy.

Ukážem Vám ako vyhrať hru o veľké peniaze.

Zobraziť celý článok

Predané za 4 dni! Je to možné?

Tu je dôkaz,

že ak predávajúci zverí predaj svojej nehnuteľnosti do rúk skúseného makléra, ktorý sa vyzná, tak máte PREDANÉ raz-dva :-)

Začiatok predaja 12.08.2015, dohoda s kupujúcim 16.08.2015. Ako sme to urobili?

Zobraziť celý článok

Ako si správne VYBRAŤ realitného makléra

Pri svojej práci počúvam rôzne historky od mojich klientov, ktoré zažili s inými realitnými maklérmi.

Preto som sa rozhodla, že Vám poradím ako spoznáte dobrého realitného makléra, ktorý svoju prácu robí profesionálne. Ukážem Vám ako si máte VYBRAŤ spomedzi množstva realitných maklérov  SPRÁVNE.

Zobraziť celý článok

10 dôvodov prečo si najať realitného makléra

Zistite prečo je realitný maklér expert vo svojom odbore a aké služby dostanete za svoju províziu.

Zobraziť celý článok

Menej je niekedy viac

Rozprávala som sa dnes s jedným kolegom-maklérom, ktorý sa mi pochválil, že už má v ponuke sto nehnuteľností. Bol taký nadšený, že i napriek tomu, že ľudia nedôverujú realitným maklérom, chcú si svoju nehnuteľnosť predávať sami a často aj v svojom inzeráte uvádzajú „RK nevolať“, on im zavolá alebo zazvoní pri dverách a jemu sa podarí zobrať ich nehnuteľnosť do svojho predaja. Pýtala som sa ho, či si všetky nehnuteľnosti pamätá? Vraj zbežne. Či vie o tom, kde sa v návštevnosti nachádzajú jeho inzeráty a jeho ponuky? Nevie, ale načo. „Raz sa určite predajú.“

A tak vznikol tento článok o tom ako MENEJ niekedy znamená VIAC.

Zobraziť celý článok

Rast cien nehnuteľností za 1.Q/2015

Ceny nehnuteľností sa zvýšili. Podľa dát Národnej banky Slovenska sme na úrovni z roka 2007.

Pozrite sa ako je na tom Prešovský kraj v porovnaní s ostatnými.

Zobraziť celý článok

Dajte si pozor na „maklérov“!

Je maklér a „maklér“. Tak na tých druhých si dajte pozor. Ale ako ich spoznáte? Prezradím Vám to, aby ste sa nestali obeťou ich práce, ale predali svoju nehnuteľnosť k Vašej spokojnosti, bez rizika straty a s dobrým pocitom profesionálnej pomoci.

Zobraziť celý článok

Aké najčastejšie chyby robia predávajúci pri zadávaní súkromnej inzercie?

Predávate bez pomoci realitného makléra?

Prečítajte si, aké najčastejšie chyby robia predávajúci pri zadávaní svojej súkromnej inzercie:

Zobraziť celý článok

Ako pani Eva dom predávala až predala pod cenu

Čo vám budem hovoriť, čo je dôležité pre rýchly predaj za dobrú cenu? Poviem vám PRÍBEH o tom, ako dlho trvá predať nehnuteľnosť pod cenu.

Zobraziť celý článok

Exkluzívne alebo neexkluzívne?

Ak sa rozhodnete pri predaji Vašej nehnuteľnosti požiadať o pomoc a služby realitného makléra, máte možnosť  využiť  dva spôsoby predaja.

Zobraziť celý článok

Predávate nehnuteľnosť? Pozrite si štatistiky úspešnosti predaja

Národná banka Slovenska vo februári bilancovala posledný štvrťrok na trhu s bývaním. Ako sa teda predávalo?

Zobraziť celý článok

Mapa predaných nehnuteľností

Chcete vedieť aké nehnuteľnosti sme predali v 4.Q/2014 a za koľko?

Pozrite si mapu našich predaných nehnuteľností :- )

Zobraziť celý článok

Aký bol náš rok 2014?

Obzreli sme sa za rokom 2014, aj vy to tak robíte?

Aký bol? Podarilo sa nám v práci naplniť naše ciele? A čo naše očakávania v súkromí?

Zobraziť celý článok

Podmienky v poskytovaní hypoték a spotrebných úverov sa v roku 2015 sprísnia !

Financovali ste kúpu svojej nehnuteľnosti v roku 2014? Alebo ste refinancovali svoj starý úver na nové lepšie podmienky? Tak to ste mali šťastie, lebo rok 2014 bol na poskytovanie úverov naozaj dobrým rokom. Ak ale chcete riešiť svoje nové bývanie až v roku 2015 a chystáte sa kúpu financovať prostredníctvom hypotéky, prípadne budete rekonštruovať svoje bývanie prostredníctvom spotrebného úveru, podmienky pre získanie financií budú prísnejšie. Čo teda môžete očakávať? Ako sa zabezpečiť už vopred?

Zobraziť celý článok

"Ale ja žiadnu zmluvu nepodpíšem!"

Povedali ste to už niekedy? Tak s týmito slovami sa stretávam u ľudí, ktorí chcú predať svoju nehnuteľnosť, keď ich oslovím s návrhom na pomoc pri predaji. Nie u tých, ktorí ma oslovia sami, či už na odporučenie známych alebo ma poznajú osobne. Tí vedia, že mojou úlohou je pomôcť im predať čo najrýchlejšie, bezpečne a za najvýhodnejšiu cenu. Vedia, že mi môžu dôverovať.

A keďže chcem, aby ste mi dôverovali aj Vy, ktorí ma ešte nepoznáte, rozhodla som, že Vám podrobne vysvetlím

  • prečo je pre Vás výhodné mať s maklérom podpísanú OBJEDNÁVKU, aké typy objednávok Vám maklér môže ponúknuť, aké z nich vyplývajú pre Vás výhody a nevýhody.
  • aké budú nové pravidlá v sprostredkovateľských zmluvách od 1.1.2015?
Zobraziť celý článok

Novela bytového zákona platná od 01.10.2014. Čo Vám prináša?

Aké sú nové práva a povinnosti Vás ako vlastníka bytu? Aké sú povinnosti správcu? Budú neplatiči na nájomnom zverejnení na vývesnej tabuli v bytovom dome? Musia aj tí vlastníci, ktorí v byte nebývajú a nevyužívajú spoločné priestory, platiť preddavky do fondu opráv a platby za správu?

 

 

Zobraziť celý článok

Prečo sa ľudia boja spolupráce s realitnou kanceláriou a ako si správne vybrať?

Pri svojej práci realitného makléra sa denne stretávam s reakciami kupujúcich aj predávajúcich, ktorí sa boja spolupráce s realitnou kanceláriou? Pýtam sa ich, prečo? A po ich odpovedi sa ani nečudujem, že majú strach a obavy. Lenže ja viem, že realitná kancelária im môže byť veľmi nápomocná pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti. Viem, aké riziká podstupujú, keď sa do obchodu pustia sami. A bohužiaľ poznám aj veľa konkrétnych prípadov, kedy sa predaj aj kúpa bez pomoci realitného makléra, skončila veľmi zle. Nasledovali ťahanice po súdoch ....

Preto chcem  klientom hlavne poradiť, ako si vybrať správnu realitnú kanceláriu, aby nemali zlé skúsenosti a nehádzali všetky realitné kancelárie do jedného vreca. Lebo ako všetko, aj táto práca je v prvom rade o ľuďoch.

Zobraziť celý článok

Ako jedna realitná kancelária kupujúceho dobehla.

V piatok 19.09. ma upútala 2. epizóda relácie Reflex na TV Markíza. Bola venovaná jednému predaju bytu cez realitnú kanceláriu. Ak ste to náhodou nevideli a predávate alebo kupujete nehnuteľnosť, pozrite si to. Tak takto teda NIE! Takto my nepracujeme.

Zobraziť celý článok

Predaj nehnuteľnosti a DPH

Kedy sa na občana, ktorý predáva nehnuteľný majetok, vzťahuje zákon o DPH?

Zobraziť celý článok

Ako zvládnuť obhliadku? 2. časť

2. Časť      Ako postupovať pri samotnej obhliadke?

Pre kupujúceho platia pri obhliadke isté pravidlá, ktorých by sa mal držať:

Zobraziť celý článok

Ako zvládnuť obhliadku? 1. časť

V procese predaja alebo kúpy nehnuteľnosti je obhliadka ďalším veľmi dôležitým krokom k dosiahnutiu dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.  Samozrejme, každý z nich od obhliadky očakáva niečo iné, ale obaja majú niečo spoločné. Otázku, či ich očakávania budú splnené.

Preto je dôležité najprv

  1. Časť  Správne pripraviť nehnuteľnosť na obhliadku – čo to znamená?
Zobraziť celý článok

Ako správne určiť predajnú cenu nehnuteľnosti?

Skúsenosti z praxe hovoria, že cena je pre kupujúceho najdôležitejším kritériom pri výbere nehnuteľnosti .  Dnes je realitný trh v polohe, kedy výrazne ponuka prevyšuje dopyt, čo pre predávajúceho nie je vôbec dobré. Správne nastavenie ceny tak môže výrazne prispieť k tomu, že predaj sa nebude naťahovať a Vaša nehnuteľnosť nebude v ponuke dlhé mesiace.

Ako ju ale určiť správne?

Zobraziť celý článok

Realitná spoločnosť ÁNO či NIE?

Predávate  alebo kupujete nehnuteľnosť a zvažujete, či využiť služby realitnej kancelárie? Čo je pre Vás výhodnejšie, lacnejšie, bezpečnejšie?

Všetko má svoje výhody i nevýhody. Poradíme vám, ako postupovať, aby ste na obchode neprerobili.

 

Zobraziť celý článok

Sociálne siete
Nechajte si posielať rady z našej poradne

Realitná poradňa

Zdieľať článok

 
 

      © 2014 - Tatranet Real Prešov
Digitální obchodník