Články

Aké doklady budete potrebovať pri predaji nehnuteľnosti?

Pridané 21.06.2018

Už na prvom stretnutí s majiteľom nehnuteľnosti často zistíme, že nevie, čo všetko bude k predaju svojho bytu potrebovať. Je to prirodzené, preto sme tu my, aby sme pomohli, poradili, prípadne zabezpečili všetky veci tak, aby celý predaj prebehol čo najskôr, v poriadku a v súlade so zákonom. Aby neskôr nenastali žiadne riziká, ktoré by mohli celý predaj skomplikovať, zastaviť, či dokonca zmariť.

Zobraziť celý článok

Len žiadnu paniku! Hypotéky a bývanie budú stále dostupné.

Pridané 24.05.2018

Rozhovor s majiteľom realitnej kancelárie Reality Hofer a zároveň finančným sprostredkovateľom s dlhoročnou praxou v bankovníctve. Aký bude skutočný dopad opatrení NBS na hypotéky od 1.7.2018? Komu opatrenie skomplikuje získanie nového bývania?

Zobraziť celý článok

Marec mesiac daní je tu - termín končí 31.03.2018

Pridané 01.03.2018

Predali ste v roku 2017  nehnuteľnosť? Blíži sa termín na podanie daňových priznaní k dani z príjmov. Podlieha Váš príjem z predaja zdaneniu? 

Zobraziť celý článok

Daň z nehnuteľností - nezabudnite, že termín je do 31.01.2018

Pridané 12.01.2018

Ak ste v roku 2017 kúpili alebo predali nehnuteľnosť, nezabudnite podať do konca januára daňové priznanie na Daň z nehnuteľnosti. Ako to urobiť, kde daňové priznanie podať a koho sa táto povinnosť presne týka?

Zobraziť celý článok

Zdaňovanie príjmu z predaja nehnuteľnosti

Pridané 27.02.2017

Predali ste v roku 2016 nehnuteľnosť? Blíži sa termín na podanie daňových priznaní k dani z príjmov. Podlieha Váš príjem z predaja zdaneniu? Musíte do konca marca podať daňové priznanie?

Zobraziť celý článok

Dokedy ešte porastú ceny za bývanie?

Pridané 16.02.2017

Ako je to vlastne s cenami nehnuteľností? Dokedy ešte porastú?

Existuje zázračná veta, ktorá zastaví rast cien bytov?

Zobraziť celý článok

Ako predať rýchlo a za najlepšiu cenu? Urobte Vašu nehnuteľnosť nezabudnuteľnou.

Pridané 08.02.2017

Kupovali ste niekedy auto v autobazári alebo v autosalóne? Videli ste ako vyzerajú autá pripravené k predaju? Sú čistučké, naleštené, povysávané, voňavé. To preto, aby ste túžili mať práve takéto parádne auto. Nikto by nezatúžil po zablatenom, zaprášenom, so špinavými poťahmi, či oknami, cez ktoré nie je vidno a omrvinkami na koberčekoch.

Podobne je to aj s Vašou nehnuteľnosťou pri predaji.

Zobraziť celý článok

Prečo je dobré stanoviť správnu cenu už na začiatku predaja?

Pridané 18.01.2017

Tretím, ale úplne najdôležitejším faktorom pre rýchly predaj, je správne stanovenie inzerovanej ceny hneď na začiatku.  Stratégia predaja je založená na 3 pilieroch:

Zobraziť celý článok

Blíži sa termín daňových priznaní na daň z nehnuteľností. Týka sa to aj Vás?

Pridané 11.01.2017

Ak ste v roku 2016 nadobudli nehnuteľnosť, resp. ste nejakú skolaudovali či zdedili, máte povinnosť podať daňové priznanie k dani z nehnuteľností najneskôr do 31. 1. 2017.

Zobraziť celý článok

Aký bol náš rok 2016?

Pridané 02.01.2017

Kým sa nový rok 2017 úplne rozbehne a pohltí nás pracovné tempo, je tu ešte ten pokojný čas, kedy sa pozeráme do minulosti. Naposledy, aby sme si spomenuli, čo sa nám v minulom roku podarilo, čo sme dokázali, zmenili, vymysleli, ale aj zbabrali, nestihli, zabudli. Lebo taký je život. Príležitosti prichádzajú každý deň a je len na nás, koľko z nich využijeme v náš prospech, pre náš osobný rast, pre zmenu k lepšiemu. Koľko z nich využijeme pre zlepšenie kvality nášho života, našej práce, našich vzťahov.

Zobraziť celý článok

Aby ste hypotéku nielen získali, ale aj v zdraví prežili

Pridané 04.10.2016

Ako realitný maklér viem, že väčšina nehnuteľností sa dnes kupuje na hypotéku. Ako finančný poradca zas viem, že nie vždy kupujúci hypotéku na vybranú nehnuteľnosť získa. Prípadne mu tento záväzok v budúcnosti prinesie veľké finančné ťažkosti, exekúciu, stratu bývania, .... Aby ste sa hypotékou nedostali do problémov, existujú isté pravidlá, ktoré je dobré dodržať.

Zobraziť celý článok

Ako správne prezentovať Vašu nehnuteľnosť pri predaji

Pridané 28.07.2016

Dnes sa pozrieme na to, ako prezentovať Vašu nehnuteľnosť pri predaji , aby ste osloviť tie správne motívy kupujúceho a predali rýchlo a bez znižovania ceny.

Zobraziť celý článok

Predaj za 24 hodín! Je to možné? Ako?

Pridané 12.07.2016

predávate svoj byt a zdá sa Vám, že to trvá dlho? Ako je možné, že niekto už byt predal a vy stále nie? Chcete vedieť ako je možné predať byt do 24 hodín?

Zobraziť celý článok

Ako pripraviť svoju nehnuteľnosť na predaj

Pridané 27.06.2016

V tomto článku sa dozviete, čo sa dá urobiť, aby ste predali rýchlo a bez akejkoľvek zľavy z ceny. Existuje spôsob ako predajnú cenu zvýšiť? Niekedy stačí vynaložiť len trochu času a úsilia a Vašu nehnuteľnosť premeníte na nezabudniteľné miesto.
 

Zobraziť celý článok

Ako spoznať, ktorý realitný maklér je najlepší?

Pridané 27.06.2016

Predávate nehnuteľnosť alebo sa na to ešte len chystáte a neviete, či zveriť predaj do rúk skúseného makléra alebo sa s tým potrápite sami? Často je to hlavne rozhodovanie o tom, ktorého makléra osloviť, komu zveriť celý predaj do rúk. Dnes Vám preto poradím ako si vedieť vybrať skúseného profesionála, ktorému budete môcť dôverovať.

Zobraziť celý článok

Aj Vám chodia podobné letáky?

Pridané 10.05.2016

 

Teraz budem hovoriť o anonymných letákoch typu „Kúpim byt/dom v tejto lokalite. 090......“ , vrcholom všetkého je ak je tam dopísané „platba v hotovosti.“ Stretli ste sa už s takými letákmi? Čo sa za nimi skrýva?

Zobraziť celý článok

Ako zdaniť príjem z predaja nehnuteľnosti?

Pridané 24.02.2016

V zmysle zákona o dani z príjmov je aj príjem z predaja nehnuteľnosti príjmom, ktorý podlieha zdaneniu alebo môže byť od zdanenia oslobodený po splnení určitých podmienok. Aby ste si splnili svoje povinnosti voči štátu a nevystavili sa riziku pokuty zo strany finančných orgánov, treba si uvedomiť, či je Váš príjem od dane oslobodený alebo nie. To je celkom jednoduché.

Stačí ak si odpoviete na otázku „kedy ste nadobudli nehnuteľnosť, ktorú ste predali?“  

Zobraziť celý článok

Kto je realitný maklér? Lovec alebo poradca?

Pridané 12.02.2016

Chcem sa s Vami podeliť o jeden zážitok zo spoločnej obhliadky s iným realitným maklérom. Dodnes som nepochopila, kto bol tento maklér a čo je zmyslom jeho práce. Lovec alebo poradca?

Zobraziť celý článok

Potrebujete energetický certifikát pri predaji nehnuteľnosti?

Ono to vlastne žiadna novinka nie je, že pri predaji nehnuteľnosti musí mať vlastník, teda predávajúci, vyhotovený k svojej nehnuteľnosti energetický certifikát.

Avšak nielen to. Pokiaľ predaj svojej nehnuteľnosti inzerujete v akýchkoľvek médiách, teda aj na internete, mali by ste vo svojom inzeráte uviesť ukazovateľ integrovanej energetickej hospodárnosti práve z tohto certifikátu. A to aj v prípade, že predávate za pomoci realitného makléra a nehnuteľnosť inzeruje realitná kancelária.

Ja ako realitný poradca Vás chcem teda upozorniť na túto skutočnosť, aby ste mali pri predaji aktuálne informácie a nevystavili sa žiadnemu riziku z nevedomosti.

Zobraziť celý článok

Blíži sa termín daňových priznaní na daň z nehnuteľností. Týka sa to aj Vás?

Ak ste v roku 2015 nadobudli nehnuteľnosť, resp. ste nejakú skolaudovali, máte povinnosť podať daňové priznanie k dani z nehnuteľností najneskôr do 31. 1. 2016 ( keďže to tento rok vychádza na nedeľu, termín je 1.2.2016).

Zobraziť celý článok

Aký bol náš rok 2015?

Vždy keď premýšľam, čo dobré sa nám podarilo urobiť, či kráčame po tej správnej ceste, som hrdá a šťastná, že môžem robiť túto prácu. Prácu, ktorá nás tak baví.

Ako sa teda darilo "nášmu tretiemu dieťaťu" v roku 2015?

Zobraziť celý článok

Prečo sa čaká na kataster nehnuteľností?

V poslednej dobe si realitní makléri, ktorí realizujú predaje domov, či bytov, všimli, že prešovský kataster nehnuteľností  mešká so spracovaním údajov. Zákonná lehota 30 dní je často posunutá na 40 a viac dní. Čo je dôvodom? Spýtali sme sa práve tam.

Zobraziť celý článok

Zákon nám prikazuje : Sprostredkovateľská zmluva musí byť písomná!

Predávajúci ako spotrebiteľ je chránený zákonom!

Neodmietajte ochranu, ktorú Vám zákony poskytujú!

Sprostredkovateľská zmluva musí byť písomná!

 

Dobrý maklér nie je ten, kto bude predávať Vašu nehnuteľnosť bez písomnej dohody, ale ten, kto spísaním dohody dodrží zákon, ktorý Vás ochraňuje.

Zobraziť celý článok

Ako vyzerá Deň Otvorených Dverí v realitách ?

Poznáte DOD? Áno, je to Deň Otvorených Dverí. Nielen v Pivovare Šariš alebo v televízii Markíza, ale aj vo Vašom byte, či dome. 

Navrhol Vám Váš realitný maklér, že urobí vo Vašej nehnuteľnosti Deň otvorených dverí? Vedia vôbec makléri správne používať tento spôsob predaja? Alebo je to len posledná záchrana, keď sa im nedarí Vašu nehnuteľnosť predať? Aby ste vedeli, či je to dobrý nápad a kedy má taký DOD zmysel, poviem Vám o ňom trošku viac.

Zobraziť celý článok

Ako vyhrať sedmu v realitách

Cez leto sme s deťmi hrávali sedmu. Pripomínalo mi to predaj nehnuteľností. To, či vyhráte a hlavne ako rýchlo, záleží od toho, aké karty máte v rukách a kedy vytiahnete tie správne tromfy.

Ukážem Vám ako vyhrať hru o veľké peniaze.

Zobraziť celý článok

Predané za 4 dni! Je to možné?

Tu je dôkaz,

že ak predávajúci zverí predaj svojej nehnuteľnosti do rúk skúseného makléra, ktorý sa vyzná, tak máte PREDANÉ raz-dva :-)

Začiatok predaja 12.08.2015, dohoda s kupujúcim 16.08.2015. Ako sme to urobili?

Zobraziť celý článok

Najlepší realitný maklér? Vyberte si ho sám.

Pri svojej práci počúvam rôzne historky od mojich klientov, ktoré zažili s inými realitnými maklérmi.

Poradím Vám ako spoznáte realitného makléra, ktorý svoju prácu robí profesionálne. Ukážem Vám ako si máte VYBRAŤ spomedzi množstva realitných maklérov  toho najlepšieho.

Zobraziť celý článok

10 dôvodov prečo si najať realitného makléra

Zistite prečo je realitný maklér expert vo svojom odbore a aké služby dostanete za svoju províziu.

Zobraziť celý článok

Menej je niekedy viac

Rozprávala som sa dnes s jedným kolegom-maklérom, ktorý sa mi pochválil, že už má v ponuke sto nehnuteľností. Bol taký nadšený, že i napriek tomu, že ľudia nedôverujú realitným maklérom, chcú si svoju nehnuteľnosť predávať sami a často aj v svojom inzeráte uvádzajú „RK nevolať“, on im zavolá alebo zazvoní pri dverách a jemu sa podarí zobrať ich nehnuteľnosť do svojho predaja. Pýtala som sa ho, či si všetky nehnuteľnosti pamätá? Vraj zbežne. Či vie o tom, kde sa v návštevnosti nachádzajú jeho inzeráty a jeho ponuky? Nevie, ale načo. „Raz sa určite predajú.“

A tak vznikol tento článok o tom ako MENEJ niekedy znamená VIAC.

Zobraziť celý článok

Rast cien nehnuteľností za 1.Q/2015

Ceny nehnuteľností sa zvýšili. Podľa dát Národnej banky Slovenska sme na úrovni z roka 2007.

Pozrite sa ako je na tom Prešovský kraj v porovnaní s ostatnými.

Zobraziť celý článok

Dajte si pozor na „maklérov“!

Je maklér a „maklér“. Tak na tých druhých si dajte pozor. Ale ako ich spoznáte? Prezradím Vám to, aby ste sa nestali obeťou ich práce, ale predali svoju nehnuteľnosť k Vašej spokojnosti, bez rizika straty a s dobrým pocitom profesionálnej pomoci.

Zobraziť celý článok

Aké najčastejšie chyby robia predávajúci pri zadávaní súkromnej inzercie?

Predávate bez pomoci realitného makléra?

Prečítajte si, aké najčastejšie chyby robia predávajúci pri zadávaní svojej súkromnej inzercie:

Zobraziť celý článok

Ako pani Eva dom predávala až predala pod cenu

Čo vám budem hovoriť, čo je dôležité pre rýchly predaj za dobrú cenu? Poviem vám PRÍBEH o tom, ako dlho trvá predať nehnuteľnosť pod cenu.

Zobraziť celý článok

Exkluzívne alebo neexkluzívne?

Ak sa rozhodnete pri predaji Vašej nehnuteľnosti požiadať o pomoc a služby realitného makléra, máte možnosť  využiť  dva spôsoby predaja.

Zobraziť celý článok

Predávate nehnuteľnosť? Pozrite si štatistiky úspešnosti predaja

Národná banka Slovenska vo februári bilancovala posledný štvrťrok na trhu s bývaním. Ako sa teda predávalo?

Zobraziť celý článok

Aký bol náš rok 2014?

Obzreli sme sa za rokom 2014, aj vy to tak robíte?

Aký bol? Podarilo sa nám v práci naplniť naše ciele? A čo naše očakávania v súkromí?

Zobraziť celý článok

Podmienky v poskytovaní hypoték a spotrebných úverov sa v roku 2015 sprísnia !

Financovali ste kúpu svojej nehnuteľnosti v roku 2014? Alebo ste refinancovali svoj starý úver na nové lepšie podmienky? Tak to ste mali šťastie, lebo rok 2014 bol na poskytovanie úverov naozaj dobrým rokom. Ak ale chcete riešiť svoje nové bývanie až v roku 2015 a chystáte sa kúpu financovať prostredníctvom hypotéky, prípadne budete rekonštruovať svoje bývanie prostredníctvom spotrebného úveru, podmienky pre získanie financií budú prísnejšie. Čo teda môžete očakávať? Ako sa zabezpečiť už vopred?

Zobraziť celý článok

Ale ja žiadnu zmluvu nepodpíšem!

Povedali ste to už niekedy? Tak s týmito slovami sa stretávam u ľudí, ktorí chcú predať svoju nehnuteľnosť, keď ich oslovím s návrhom na pomoc pri predaji. Nie u tých, ktorí ma oslovia sami, či už na odporučenie známych alebo ma poznajú osobne. Tí vedia, že mojou úlohou je pomôcť im predať čo najrýchlejšie, bezpečne a za najvýhodnejšiu cenu. Vedia, že mi môžu dôverovať.

A keďže chcem, aby ste mi dôverovali aj Vy, ktorí ma ešte nepoznáte, rozhodla som, že Vám podrobne vysvetlím

  • prečo je pre Vás výhodné mať s maklérom podpísanú OBJEDNÁVKU, aké typy objednávok Vám maklér môže ponúknuť, aké z nich vyplývajú pre Vás výhody a nevýhody.
  • aké budú nové pravidlá v sprostredkovateľských zmluvách od 1.1.2015?
Zobraziť celý článok

Novela bytového zákona platná od 01.10.2014. Čo Vám prináša?

Aké sú nové práva a povinnosti Vás ako vlastníka bytu? Aké sú povinnosti správcu? Budú neplatiči na nájomnom zverejnení na vývesnej tabuli v bytovom dome? Musia aj tí vlastníci, ktorí v byte nebývajú a nevyužívajú spoločné priestory, platiť preddavky do fondu opráv a platby za správu?

 

 

Zobraziť celý článok

Prečo sa ľudia boja spolupráce s realitnou kanceláriou a ako si správne vybrať?

Pri svojej práci realitného makléra sa denne stretávam s reakciami kupujúcich aj predávajúcich, ktorí sa boja spolupráce s realitnou kanceláriou? Pýtam sa ich, prečo? A po ich odpovedi sa ani nečudujem, že majú strach a obavy. Lenže ja viem, že realitná kancelária im môže byť veľmi nápomocná pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti. Viem, aké riziká podstupujú, keď sa do obchodu pustia sami. A bohužiaľ poznám aj veľa konkrétnych prípadov, kedy sa predaj aj kúpa bez pomoci realitného makléra, skončila veľmi zle. Nasledovali ťahanice po súdoch ....

Preto chcem  klientom hlavne poradiť, ako si vybrať správnu realitnú kanceláriu, aby nemali zlé skúsenosti a nehádzali všetky realitné kancelárie do jedného vreca. Lebo ako všetko, aj táto práca je v prvom rade o ľuďoch.

Zobraziť celý článok

Ako jedna realitná kancelária kupujúceho dobehla.

V piatok 19.09. ma upútala 2. epizóda relácie Reflex na TV Markíza. Bola venovaná jednému predaju bytu cez realitnú kanceláriu. Ak ste to náhodou nevideli a predávate alebo kupujete nehnuteľnosť, pozrite si to. Tak takto teda NIE! Takto my nepracujeme.

Zobraziť celý článok

Predaj nehnuteľnosti a DPH

Kedy sa na občana, ktorý predáva nehnuteľný majetok, vzťahuje zákon o DPH?

Zobraziť celý článok

Ako zvládnuť obhliadku? 2. časť

2. Časť      Ako postupovať pri samotnej obhliadke?

Pre kupujúceho platia pri obhliadke isté pravidlá, ktorých by sa mal držať:

Zobraziť celý článok

Ako zvládnuť obhliadku? 1. časť

V procese predaja alebo kúpy nehnuteľnosti je obhliadka ďalším veľmi dôležitým krokom k dosiahnutiu dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.  Samozrejme, každý z nich od obhliadky očakáva niečo iné, ale obaja majú niečo spoločné. Otázku, či ich očakávania budú splnené.

Preto je dôležité najprv

  1. Časť  Správne pripraviť nehnuteľnosť na obhliadku – čo to znamená?
Zobraziť celý článok

Ako správne určiť predajnú cenu nehnuteľnosti?

Skúsenosti z praxe hovoria, že cena je pre kupujúceho najdôležitejším kritériom pri výbere nehnuteľnosti .  Dnes je realitný trh v polohe, kedy výrazne ponuka prevyšuje dopyt, čo pre predávajúceho nie je vôbec dobré. Správne nastavenie ceny tak môže výrazne prispieť k tomu, že predaj sa nebude naťahovať a Vaša nehnuteľnosť nebude v ponuke dlhé mesiace.

Ako ju ale určiť správne?

Zobraziť celý článok

Realitná spoločnosť ÁNO či NIE?

Predávate  alebo kupujete nehnuteľnosť a zvažujete, či využiť služby realitnej kancelárie? Čo je pre Vás výhodnejšie, lacnejšie, bezpečnejšie?

Všetko má svoje výhody i nevýhody. Poradíme vám, ako postupovať, aby ste na obchode neprerobili.

 

Zobraziť celý článok

Sociálne siete
Nechajte si posielať rady z našej poradne

Ak nám necháte svoju mailovú adresu, pošleme Vám každý nový článok alebo video, ktorý sem pridáme. A vy tak neprídete o zaujímavé informácie, ktoré by mohli byť dôležité pre Vaše bývanie.

Realitná poradňa

 

Vašu emailovú adresu spracúvame za účelom odosielania poradenských článkov a videí z oblastí predaja nehnuteľností na základe Vášho súhlasu. V zmysle zákona č.18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov Vaše osobné údaje chránime podľa týchto zásadNebojte sa, Vaše údaje sú u nás v bezpečí a neposkytujeme ich tretím osobám. Svoj súhlas s ich spracovávaním môžete kedykoľvek odvolať. 

Zdieľať článok

 
 

      © 2017 - Realitná poradňa Reality Hofer
Digitální obchodník