Najlepší realitný maklér? Vyberte si ho sám.

Pri svojej práci počúvam rôzne historky od mojich klientov, ktoré zažili s inými realitnými maklérmi.

Poradím Vám ako spoznáte realitného makléra, ktorý svoju prácu robí profesionálne. Ukážem Vám ako si máte VYBRAŤ spomedzi množstva realitných maklérov  toho najlepšieho.

 

PREDAJ NEHNUTEĽNOSTI NIE JE RULETA, VSAĎTE SI NA NAJLEPŠIEHO REALITNÉHO  MAKLÉRA.

Návod je jednoduchý, stačí si vedieť správne VYBRAŤ.

Ak si chcete predávať nehnuteľnosť sám bez pomoci makléra, PREČO sa tak rozhodnete? Budem úprimná a úprimne si aj vy odpovedzte:

 1. Je dôvodom to, že nedôverujete realitným maklérom?
 2. Alebo je dôvodom to, že nechcete platiť províziu za jeho služby?

Ak si chcete kúpiť televízor, auto necháte si poradiť od odborníka, lebo sú to drahé investície a chcete vynaložiť svoje peniaze rozumne. Z predaja nehnuteľnosti môžete získať niekoľkonásobne viac a trúfnete si to vyriešiť sám? Bez pomoci? Bez toho, aby ste sa poradili ako to urobiť čo najlepšie?

 1. Ak nedôverujete realitným maklérov z akéhokoľvek dôvodu, ukážem Vám spôsob ako si VYBRAŤ takého, ktorý Vás nesklame.

Na Váš súkromný inzerát sa Vám určite ozvalo veľké množstvo realitných maklérov s ponukou pomôcť. Ak už predávate dlhšie a predaj sa Vám nedarí, zvyknete súhlasiť a poviete „tak dobre, príďte“. Robíte to tak? UROBTE TO INAK:

 • Zapíšte si meno makléra, telefónne číslo a názov realitnej kancelárie a povedzte, že sa sám ozvete.
 • Nájdite si niekedy večer čas a pohľadajte na internete informácie o týchto makléroch. Stačí zadať do googlu meno makléra, lebo „google vie všetko“.
 • Hľadajte na stránke realitnej kancelárie, ale tam sa väčšinou o maklérovi nedozviete nič. Na stránkach realitných kancelárií je hlavne ponuka nehnuteľností a kontaktné údaje.
 • Hľadajte stránku makléra, niečo o ňom, o jeho výsledkoch, o jeho práci. Ak je to profesionál, ktorý nielen predáva, ale aj radí a pomáha svojim zákazníkom, určite o ňom bude svet vedieť.
 • Pozrite si jeho webstránku a sami sa presvedčte, či je to človek, ktorý robí svoju prácu pre ľudí a nehanbí sa za seba.
 • Určite sa môžete spoľahnúť aj na kvalitné referencie svojich známych.

Ako príklad Vám uvádzam, čo Vám google „vypľuje“, keď zadáte do vyhľadávača moje meno.

Reality Hofer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uviedla som Vám ako príklad našu maklérsku stránku, aby ste vedeli čo máte hľadať o maklérovi, ktorého ste si vybrali.

Ak je to človek, o ktorom nikto nič nevie, neviet si pozrieť jeho výsledky, jeho služby, neradí svojim zákazníkom, ako môžete vedieť, či je to ten najlepší profesionál?

 1. Nechcete platiť províziu za služby
 • Ak si VYBERIETE makléra profesionála, u ktorého je na prvom mieste pomoc Vám, tak za svoje peniaze dostanete nielen prvotriedne služby, ale aj kompletný servis.
 • Ak si vyberiete realitného makléra, u ktorého je na prvom mieste provízia, dostanete minimum služieb a žiadny servis.
 • Zoznam poskytovaných služieb nájdete aj na našej stránke
 • Pri rozhovore s maklérom sa nezabudnite opýtať na všetky služby, ktoré za províziu dostanete a hlavne, písomne si to dohodnite. Profesionál s tým nemá problém. Robíme to tak aj v našej realitnej kancelárii.
 • Ak sa Vám zdá provízia vysoká, netreba zabúdať na to, že provízia nie je maklérov zisk. Treba si uvedomiť, že od provízie sa odpočítajú náklady na úpravu nehnuteľnosti, prezentáciu, natočenie videoobhliadky, inzerovanie na viacerých realitných portáloch, náklady na topovanie, náklady na právny servis od vlastného právnika ( žiadne zmluvy z internetu alebo jeden vzor pre všetkých), režijné náklady spojené s predajom a obhliadkami, s fungovaním realitnej kancelárie, úhrada poplatkov a čas strávený nad prípravou a predajom práve Vašej nehnuteľnosti. Takže zisk je priemerne 40% provízie. A ten ešte treba zdaniť a odviesť odvody.

Ak ste podnikateľ, tak rozumiete tomu, čo hovorím. Ak nie ste podnikateľ, tiež viete, že celá výplata nie je na dovolenku, ale musíte z nej platiť fungovanie celej rodiny.

Primeraná výška provízie sa pohybuje niekde okolo 3% z hodnoty nehnuteľnosti.

Predávajúci najčastejšie konajú „z extrému do extrému“:

 • Buď dajú svoju nehnuteľnosť do ponuky ktorémukoľvek maklérovi a môže sa stať, že si nezvolili správne.
 • Alebo nechcú pomoc od žiadneho makléra a predávajú sami, hoci s tým nemajú žiadne skúsenosti.

O tom ako veľmi Vám môže pomôcť pri predaji naozaj dobrý maklér, som písala v článku 10 dôvodov prečo si najať realitného makléra.

A preto, zvoľte jednoduchšiu a bezpečnejšiu cestu predaja Vašej nehnuteľnosti bez starostí a makléra si VYBERAJTE, VYBERAJTE, VYBERAJTE ....

 

Ing. Adriana Hoferová, realitný poradca a majiteľ Reality Hofer

Aby ste vedeli, aký je v tom rozdiel, tak toto je naša maklérska stránka   www.realitna-poradna.sk

A toto je stránka našej realitnej kancelárie www.realityhofer.sk

 

Tlačiť stránku

Sociálne siete
Nechajte si posielať rady z našej poradne

Ak nám necháte svoju mailovú adresu, pošleme Vám každý nový článok alebo video, ktorý sem pridáme. A vy tak neprídete o zaujímavé informácie, ktoré by mohli byť dôležité pre Vaše bývanie.

Realitná poradňa

 

Vašu emailovú adresu spracúvame za účelom odosielania poradenských článkov a videí z oblastí predaja nehnuteľností na základe Vášho súhlasu. V zmysle zákona č.18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov Vaše osobné údaje chránime podľa týchto zásadNebojte sa, Vaše údaje sú u nás v bezpečí a neposkytujeme ich tretím osobám. Svoj súhlas s ich spracovávaním môžete kedykoľvek odvolať. 

Zdieľať článok

 
 

      © 2017 - Realitná poradňa Reality Hofer
Digitální obchodník