Rast cien nehnuteľností za 1.Q/2015

Ceny nehnuteľností sa zvýšili. Podľa dát Národnej banky Slovenska sme na úrovni z roka 2007.

Pozrite sa ako je na tom Prešovský kraj v porovnaní s ostatnými.

Priemerná cena nehnuteľností na bývanie sa na Slovensku v prvom štvrťroku 2015 zvýšila už tretí kvartál za sebou. Aktuálne vzrástla o 8 eur za štvorcový meter (m2) na 1226 eur za m2, čo znamená medzikvartálny rast o 0,7 percenta a medziročné zvýšenie o 0,4 percentá. Vyplýva to z aktuálnych údajov Národnej banky Slovenska (NBS).

K rastu priemernej ceny bývania výraznejšie prispel rast ceny bytov ako domov. Bývanie zdraželo v štyroch slovenských krajoch – Bratislavskom, Trnavskom, Trenčianskom a Košickom.

Najviac k tomu prispelo zvýšenie ceny 4- a 2izbových bytov, o ktoré je väčší záujem. Ceny 1- a 5izbových bytov sa v tomto období nezmenili.

Vývoj ceny bývania je v jednotlivých regiónoch značne diferencovaný. V prvých troch mesiacoch roka najvýraznejšie vzrástla priemerná cena bývania v Košickom kraji o 1,8 percenta na 941 eur za m2 a najviac sa znížila v Prešovskom kraji, konkrétne o 3,3 percenta na 728 eur za m2. Kým v regiónoch okolo Bratislavy a Trnavy išlo bývanie v posledných štvrťrokoch hore, v Žilinskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Nitrianskom kraji pretrváva trend znižovania ceny.

Zdroj : NBS, hnonline.sk

Tlačiť stránku

Sociálne siete
Nechajte si posielať rady z našej poradne

Realitná poradňa

Zdieľať článok

 
 

      © 2017 - Realitná poradňa Reality Hofer
Digitální obchodník